Levné hypotéky

Hypotéky jsou mimořádně levné. Splátky hypotéky vlastního domu jsou často nižší než nájemné v průměrném bytě. Stále více rodin proto dává přednost vlastnímu bydlení před placením nájmu. Jak levná může být Vaše hypotéka?

Levné hypotéky

Hypotéka se stala prostředkem financování naprosté většiny domů, které se v Česku staví. Prakticky vymizely jiné formy financování. Extrémně levné hypotéky jsou proto příznivou zprávou všem lidem, kteří touží po svém vlastním domě.

Nemá příliš smysl sledovat bankovními domy nejnižší inzerované sazby. Je obvykle téměř nemožné splnit všechny podmínky banky k přidělení toho nejlepšího úroku. Nejnižší sazby tak nejčastěji zůstávají jen inzertním lákadlem. Nejnižší sazby dnes nabízejí UCB (1,69%) a ČS (1,79%).

Úrokové sazby pod 2% banky inzerují již dva roky. Zatímco v roce 2013 byla taková úroková sazba prakticky nedosažitelná určená jen hrstce nejbonitnějších klientů, dnes se sazba pod 2% stává realitou i pro běžného žadatele o hypotéku. Právě u úrokových sazeb pro běžné žadatele došlo v posledním roce k největšímu zlevnění.

Snížení úrokových sazeb a možnost tuto nízkou sazbu dlouhodobě zafixovat činí bydlení v domě mimořádně dostupné. V roce 2009 dům Ekonomik N14 (5+1+garáž) s pozemkem za 700.000 Kč splácela rodina 16.207 Kč měsíčně. Dnes stejný dům a stejný pozemek splácí rodina 10.418 Kč měsíčně.

Dům Miluška (4+1) s pozemkem za 400.000 Kč znamenal v roce 2009 splátku 11.542 Kč. Dnes za stejné platí naši klienti 7.640 Kč měsíčně.

Úroky hypotéčních úvěrů jsou mimořádně příznivé. Jestliže nedojde k nečekané situaci vyvolané například vlivem krize v Řecku či na Ukrajině, budeme výhody nízkých sazeb využívat ještě dlouhou řadu měsíců. V roce 2016 očekáváme mírný růst úrokových sazeb. I přes tento mírný růst zůstanou hypotéky mimořádně levné a pro pořízení bydlení příznivé.

Levné hypotéky

Hypotéky za pět let snížily svoji sazbu o polovinu. Ve spojení s nízkou cenou nových rodinných domů vytváří hypotéka ideální příležitost pro výhodné pořízení vlastního bydlení.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 7.4.2015.
Aktualizováno: 7.4.2015 zpět

http://financovani-rodinneho-domu-2.ekonomickestavby.com/bulletin1504_53.cz/levne-hypoteky.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.